STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ
STUDIUJ SCENOGRAFIĘ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNĄ
STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WN. I SCENOGRAFIĘ II STOPIEŃ
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
STUDIUJ KURATORSTWO I REALIZACJĘ WYSTAW
STUDIUJ MALARSTWO
STUDIUJ GRAFIKĘ ARTYSTYCZNĄ
STUDIUJ GRAFIKĘ PROJEKTOWĄ
STUDIUJ GRY KOMPUTEROWE I RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNĄ
STUDIUJ PROJEKTOWANIE MODY
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ I PROJEKTOWANIE UX
STUDIUJ WZORNICTWO II STOPIEŃ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ  PROJEKTOWANIE PRODUKTU

Kierunek studiów: projektowanie produktu

studia I stopnia
 
Niemal wszystko, co widzimy w naszym otoczeniu – meble, przedmioty i urządzenia, jak tablet czy smartfon, samochód czy tramwaj – wszystko to efekt pracy designera. Projektowanie produktu- design- to fascynujące studiowanie procesu projektowego i nauka wykonywania prototypów zaprojektowanych przedmiotów. Już od początku studiów studenci poznają podstawy projektowania w sześciu pracowniach kierunkowych, uczą się modelowania i prototypowania, wykonując formy z drewna, metalu i tworzyw sztucznych, a także poznają najnowsze oprogramowanie do modelowania 3D oraz tajniki wycinania laserowego i obsługi obrabiarki CNC. Po każdym roku studiów zapewniamy miesiąc praktyki we współpracujących z nami firmach.

Wydział Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuki
 

Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu  
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin  
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke  

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie https://www.rekrutacja.akademiasztuki.eu

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu  
mgr
Maciej Karpiak
Pracownia Bioniki i Multidyscyplinarnego Projektowania Produktów

Student projektowania produktu – to student jednego z najbardziej fascynujących zawodów przyszłości, którego edukacja trwa nieprzerwanie od przekroczenia progu uczelni. To przygoda z otaczającym nas światem. Nasi absolwenci mogą mieć kreatywny wpływ na wszystkie przedmioty z naszego codziennego otoczenia. Studia na specjalności Projektowanie Produktu odbywają się w trybie praktycznej nauki zawodu. Studenci od pierwszych zajęć pod okiem wykwalifikowanej kadry z wieloletnim doświadczeniem rozpoczynają pracę w laboratoriach realizacji, gdzie uczą się zarówno klasycznych technik pracy z drewnem, stalą, gliną, porcelaną, różnymi tkaninami itp… . Uczą się oprogramowania CAD 3D oraz pracy z maszynami sterowanymi numerycznie, ploterami laserowymi, termoformierkami, ploterami termicznymi, klasycznymi elektronarzędziami. Cały pakiet praktyczny jest uzupełniony poprzez metodologię badania tendencji i potrzeb człowieka. Proces edukacji na uczelni nasi studenci kończą z solidnym fundamentem do dalszego, dojrzałego samorozwoju.

Absolwent specjalności projektowanie produktu poszukuje technologicznych rozwiązań do systemowego projektowania z dbałością o człowieka i środowisko naturalne. To indywidualista lub członek interdyscyplinarnego zespołu rozwiązującego multidyscyplinarne problemy projektowe, mające w perspektywie użytkownika. Projektowanie to proces który pozwala na rozwój w oparciu o potrzeby konkretnych klientów. Niezależnie od tego w jaki proces projektowy zaangażuje się projektant mogę z pewnością stwierdzić, iż pomoże on znaleźć kolejne nowe rozwiązanie. 

Bardzo dużym atutem studiów poza kadrą praktyków z wieloletnim doświadczeniem jest wsparcie Centrum Przemysłów Kreatywnych, gdzie nasi studenci mogą w bezpośredni sposób uczestniczyć w komercjalizacji projektów dla konkretnych klientów biznesowych.

studentka II roku studiów I stopnia
Magdalena Nadarzyńska

Jeśli chcesz zdobyć odpowiednie umiejętności i doświadczenie jako designer, wybór studiów może być tylko jeden – Wydział Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie. Zapewne zapytacie dlaczego akurat ten Wydział przykuł moją uwagę i tu również nie będzie zaskoczenia - jako jedyny oferuje tak szerokie zaplecze dydaktyczno-naukowe. Mimo, iż jestem studentką pierwszego roku, już teraz wiem, że był to dobry wybór! Każde kolejne zajęcia utwierdzają mnie w przekonaniu, że gdybym miała wybrać jeszcze raz, poszłabym tą samą drogą.

zamknij