STUDIUJ EDUKACJĘ MUZYCZNĄ
STUDIUJ WOKALISTYKĘ JAZZOWĄ
STUDIUJ JAZZ I MUZYKĘ ROZRYWKOWĄ
STUDIUJ INSTRUMENTALISTYKĘ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ WOKALISTYKĘ

kierunek studiów: Wokalistyka wykształcenie w zakresie wokalno-aktorskim
 
specjalność: śpiew solowy
 
Studia stacjonarne I stopnia (4-letnie) i II stopnia (2-letnie)
 
Na kierunku wokalistyka ze specjalnością śpiew solowy realizowane są takie treści programowe, by absolwent studiów otrzymał solidne podstawy oraz bazę w zakresie wykształcenia wokalno-aktorskiego.

Studia te przygotowują do pracy solistycznej w teatrach operowych, operetkowych oraz muzycznych, pracy solistycznej w muzyce kantatowo - oratoryjnej, a także pieśniarskiej. Edukujemy studentów w pięknych przestrzeniach Pałacu Ziemstwa Pomorskiego i przygotowujemy także do działalności muzycznej w instytucjach kultury, w kościołach i w mediach, działalności naukowej i dydaktycznej w szkołach wyższych i kształcenia nauczycieli prowadzących kierunek emisji głosu i wokalistyki oraz animacji życia muzycznego w różnych środowiskach muzycznych.
Ważna jest dla nas także animacja kultury muzycznej. W ramach wydziału funkcjonuje koło naukowe, organizujące wydarzenia artystyczno-kulturalne i wspierające działalność uczelni.
 
Kształci u nas wykwalifikowana kadra pedagogiczna - to czynni soliści osiągający sukcesy na operowych scenach świata, a także w muzyce kameralnej - wielkie nazwiska w świecie muzyki poważnej.
 
Wydział organizuje co dwa lata Konkurs Wokalny im. Carla Loewe, wychwytujący nowe talenty w świecie wokalistyki i promujący twórczość tego związanego ze Szczecinem kompozytora.
 
 
Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin 
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke 

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie https://www.rekrutacja.akademiasztuki.eu

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu  

zamknij