STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ
STUDIUJ SCENOGRAFIĘ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNĄ
STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WN. I SCENOGRAFIĘ II STOPIEŃ
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
STUDIUJ KURATORSTWO I REALIZACJĘ WYSTAW
STUDIUJ MALARSTWO
STUDIUJ GRAFIKĘ ARTYSTYCZNĄ
STUDIUJ GRAFIKĘ PROJEKTOWĄ
STUDIUJ GRY KOMPUTEROWE I RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNĄ
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ I PROJEKTOWANIE UX
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
STUDIUJ WZORNICTWO II STOPIEŃ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ PROJEKTOWANIE MODY

Kierunek studiów: projektowanie mody
 
studia I stopnia

Osoby studiujące projektowanie mody zachęcane są do eksperymentów i poszerzania środków wyrazu artystycznego, dlatego początkowo studiują równolegle projektowanie ubioru, obuwia, biżuterii i tkanin. Jednocześnie uczą się zagadnień z zakresu technologii i rzemiosła, co pozwala na dogłębne studium tematu. Adepci projektowania zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu całego procesu projektowego, zasad kroju i szycia, konstrukcji obuwia, technologii i materiałoznawstwa, tendencji w modzie, stylizacji, rysunku żurnalowego czy fotografii mody. Niebywałą zaletą studiów są bogato wyposażone pracownie: szwalnia, pracownia szewska, złotnicza i serigrafii.

 Wydział Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuk
 
 
Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu 
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin 
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke 

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie https://www.rekrutacja.akademiasztuki.eu

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu  

mgr
Iga Węglińska  
Pracownia Projektowania Ubioru

W Pracowni Projektowania Ubioru studenci projektują zarówno koncepcyjne jak i czysto użytkowe formy tekstylne. Studia to czas poszukiwań, dlatego jako wykładowczyni zawsze zachęcam młodych adeptów projektowania do eksperymentów i działań na pograniczu kilku dziedzin. Praca projektanta to niesamowita przygoda, którą studenci rozpoczynają z dniem przekroczenia progu uczelni. Wydział Malarstwa i Nowych Mediów daje studentom możliwość pokazania autorskiego projektu na pokazie mody już miesiąc po rozpoczęciu studiów.

II rok studiów I stopnia
Konstancja Kaźmierczyk

Jestem bardzo zadowolona z wyboru specjalności projektowanie ubioru, ponieważ na uczelni mogę rozwijać swoje umiejętności pod opieką niesamowitych ludzi. W naszych pracowniach bardzo podoba mi się otwartość na nowe i nietypowe pomysły, dzięki czemu rozwijamy myślenie w sposób projektowy.

II rok studiów I stopnia
Manuela Korecka

Cieszę się, że mogę to powiedzieć: studiuję projektowanie ubioru. Ten kierunek to nie tylko teoria, ale przede wszystkim realizacja własnych projektów od razu po przekroczeniu murów Akademii. A to wszystko pod okiem doświadczonej i pełnej pasji kadry – otwartej na nowoczesne i niebanalne pomysły.

dr hab. / prof. AS
Aurelia Mandziuk-Zajączkowska
Pracownia Projektowania Tkaniny

Projektowanie - dizajn - to dziedzina, która obok nowych technologii nadaje puls rozwojowi współczesnej, nowatorskiej gospodarki. Przyszłych projektantów dla twórczego sektora gospodarki UE kształci Kierunek Wzornictwo Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów AS w Szczecinie. Profesjonalna kadra kierunku, funkcjonująca w europejskim obiegu sztuki projektowej, a także znakomicie wyposażone pracownie specjalistyczne zapewniają studentom możliwości eksperymentowania, poznawania zasad i aktywnego doświadczania procesu projektowego - procesu, którego istotą nie jest wyłącznie zaprojektowanie atrakcyjnego wzoru, lecz rozumianego, jako spójne opracowanie filozofii, strategii i formy produktu.

mgr
Anna Gregorczyk
Laboratorium Technik Krawieckich

Studenci specjalności projektowanie ubioru zdobywają wiedzę z zakresu całego procesu projektowego: od koncepcji, po realizację, co sprawia, że będą nie tylko dobrymi projektantami, ale również doskonałymi rzemieślnikami umiejącymi zrealizować własną koncepcję od początku do końca. Wzorując się na najlepszych zagranicznych uczelniach, zajęcia prowadzimy w trybie warsztatowym – co tydzień studenci intensywnie pracują tylko w jednej pracowni projektowej. W poszerzaniu wiedzy i środków wypowiedzi artystycznej pomagają bogato wyposażone pracownie: krawiecka, szewska, złotnicza i serigrafii. Ponadto dajemy młodym projektantom możliwość pracy z realnym klientem podczas realizacji projektów komercyjnych.

 
II rok studiów I stopnia
Zuzanna Wasilkowska

Studiując na specjalności projektowanie ubioru spełniam swoje marzenie, a wybór tych studiów uważam za najlepszą dotychczasową decyzję w moim życiu. Wykładowcy podsycający w nas pasję tworzenia, sprawiają, że zajęcia to sama przyjemność. Studia projektowe to także intensywna praca, ale sprawia ona ogromną satysfakcję. 

II rok studiów I stopnia
Aleksandra Słowiak

Jako studenci pierwszego roku uczęszczamy równolegle do pracowni projektowania: ubioru, biżuterii, obuwia i tkaniny.
Dla przykładu – Pracownia Projektowania Biżuterii to dla większości z nas pierwsze spotkanie ze złotnictwem. Uczymy się technik i zrozumienia materiału. Zapoznając się z rzemiosłem, zdobywamy wiedzę jak realizować własne projekty i poszerzamy w ten sposób środki wyrazu artystycznego. Ta sama idea przyświeca pozostałym pracowniom.

zamknij