STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ
STUDIUJ SCENOGRAFIĘ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNĄ
STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WN. I SCENOGRAFIĘ II STOPIEŃ
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
STUDIUJ KURATORSTWO I REALIZACJĘ WYSTAW
STUDIUJ MALARSTWO
STUDIUJ GRAFIKĘ ARTYSTYCZNĄ
STUDIUJ GRAFIKĘ PROJEKTOWĄ
STUDIUJ GRY KOMPUTEROWE I RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNĄ
STUDIUJ PROJEKTOWANIE MODY
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
STUDIUJ WZORNICTWO II STOPIEŃ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ i PROJEKTOWANIE UX

Kierunek studiów: Komunikacja wizualna i projektowanie UX

studia I stopnia
 
Komunikacja wizualna (z ang. visual communication) to całokształt świadomych działań twórców komunikatów wizualnych w ikonosferze wraz z procesem jego odbioru i – coraz częściej – interakcji. Zalicza się do niej zarówno cała sfera działalności artystów sztuk wizualnych, jak i znaki drogowe czy systemy piktogramów w przestrzeni publicznej. To efekty działań designerów w zakresie typografii czy ilustracji, ale także cały świat wizualnych działań reklamowych. To system kodów, za pomocą których autor komunikatu wizualnego jest w stanie przekazać skomplikowane treści wybranej grupie odbiorców za pomocą precyzyjnie dobranych narzędzi perswazji wizualnej. To wreszcie język obrazów, dzięki którym użytkownik systemu operacyjnego komunikuje się ze swoim telefonem, tabletem czy komputerem – i z innymi użytkownikami.
 
Studia obejmują zajęcia w kierunkowych pracowniach projektowania: komunikacji wizualnej (identyfikacja wizualna, znak, reklama), wydawnictw i książki artystycznej, liternictwa i typografii, aplikacji mobilnych, opakowań. Do tego nauka najnowszego oprogramowania, przygotowania do druku, fotografii reklamowej. Po każdym roku studiów zapewniamy miesiąc praktyki w firmach z branży przemysłów kreatywnych.

Wydział Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuki
 

Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu    
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin  
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke  

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie https://www.rekrutacja.akademiasztuki.eu

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu  

dr hab. / prof. AS
Danuta Dąbrowska
Pracownia Wydawnictw i Publikacji Multimedialnych

Komunikacja wizualna to specjalność, w której kształcą się przyszli projektanci graficzni. W nowoczesnych pracowniach, pod okiem nauczycieli akademickich – aktywnych zawodowo specjalistów powstają projekty piktogramów i oznaczeń, identyfikacji wizualnych i opakowań, plakatów, billboardów, reklam prasowych, książek i wydawnictw multimedialnych; projekty stron internetowych, gier komputerowych i aplikacji mobilnych. Są to studia o profilu praktycznym, więc już od pierwszego roku studenci realizują projekty na konkretne zamówienia współpracujących z nami firm i biorą udział w konkursach projektowych.

dr
Anna Witkowska
Pracownia Projektowania Opakowań

Bez komunikacji wizualnej nie moglibyśmy tworzyć wspólnoty ani rozwijać naszych indywidualnych potrzeb. Nasza specjalność opiera się na takich elementach, jak typografia, fotografia, infografika, ilustracja, film czy animacja. Studenci uczą się projektować logotypy, plakaty, opakowania, interfejsy, newslettery czy artbooki. Rozwijają swoje umiejętności manualne, ale i informatyczne, bo przecież bez komunikacji wizualnej nie istniałby Internet! Powstające w naszych pracowniach projekty mają charakter graficznie użyteczny; za ich pomocą przekazujemy wartości, idee, koncepcje czy emocje. Uczymy, jak wyrażać je lapidarnie – w postaci znaku czy infografiki – lub poprzez bardzo rozbudowaną narrację, jak książka czy animacja. Osiągnięty efekt w dużym stopniu zależy od potrzeb studenta, jego kreatywności i otwartości na dialog z otoczeniem.

III rok studiów I stopnia
Katarzyna Piotrowska

Na komunikacji wizualnej mamy pięć pracowni kierunkowych. Możemy dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda praca designera, na przykład przy projektowaniu znaków graficznych, opakowań, aplikacji mobilnych, książek itp. Jest nas na roku 10 osób, więc wszyscy dobrze się znamy; w tak małej grupie mamy też bardzo ułatwiony kontakt z wykładowcami.

III rok studiów I stopnia
Piotr Wardziukiewicz

Studia zacząłem krótko po maturze w klasie matematyczno-fizycznej i bardzo mi się przydaje w studiowaniu designu ten rodzaj dyscypliny, jakiej uczy matematyka. Mieszkam w akademiku, 10 minut od uczelni i w zasadzie cały czas (oczywiście poza weekendami) spędzam w Akademii. Dzięki temu już teraz, po kilku miesiącach zajęć widzę, jaki zrobiłem postęp od czasu moich pierwszych projektów.

zamknij